KAAWA - šperky z kávy od Anna Steinerová

Otevřeli jsme nový ateliér – každou středu od 10-18h si můžete přijít prohlédnout šperky a některé i koupit. Těšíme se na Vás 🌿

příběh kaa-wy

Kaawa je kolekce šperků inspirovaných nejen rostlinou kávovníku.
Za jejich návrhy a tvorbou stojí šperkařka Anna Steinerová.

Anička

Tak tohle jsem já. Říkají mi Anička. Nebo taky Anča. Jsem vdaná, mám tři děti a ateliér v Praze. Vystudovala jsem obor Kov a šperk na UMPRUMce. A víte, co se stane, když zavřete šperkaře do kavárny? Zrno se stává mou posedlostí. Dokonce mne i budí ze sna. Nechám si zrnka uvíznou jen tak, mezi prsty… a první šperk je na světě!

První šperk

Prvním šperkem byly náušnice. Zrno začínám vidět všude. Zrno se stává mou posedlostí. Dokonce mne i budí ze sna. Nechám si zrnka uvíznou jen tak, mezi prsty… a první prsten je na světě!

Kávové příběhy

Čím déle se zrnky pracuji a čím více o kávě přemýšlím a pídím se, tak ke mně začínají přicházet legendy o původu onoho nápoje, který provoní celé místnosti. O vůni, která evokuje příjemnou atmosféru. Přemýšlím o setkávání nad šálkem lahodného nápoje, o droze, jež dává sílu… o kávě utěšitelce 🙂 Mám ráda spisovatele Jiřího Dvořáka. Požádám ho o sepsání příběhů o kávě, o které bych se mohla podělit. Mou vizí je zasadit kávové šperky do ilustrací k příběhům. Poprosím uskupení NaPOLI (Alžběta Zemanovou, Martinu Kupsovou) a Alžbětu Skálovou, aby se ujaly výtvarného ztvárnění příběhů.

Klub Afasie

Rozdávat radost svou prací je to, co mne žene dál. Při hlubším zamyšlení přicházím na spojitost mezi konverzací a pitím toho lahodného moku. Setkáváme se u kávy. Hovoříme spolu nad šálkem. Připomenu si, že jsou mezi námi i ti, pro které to tak jednoduché není. Lidé, kteří kvůli nějaké tragické události v jejich životě přišli o schopnost plynulé řeči a vyjadřování. Naštěstí v Čechách působí klub Afasie, který těmto lidem i jejich rodinám pomáhá, aby pro ně jednoho dne bylo vyjadřování zase jednoduché a komunikace se stala radostí. S předsedkyní klubu Afasie Zuzanou Konůpkovou mne seznamuje Martina Kupsová a od této chvíle Kaawa podporuje klub Afasie a šíří povědomí o afázii.